Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: rusza budowa przystanków wiedeńskich. Będą utrudnienia

18 września rozpoczną się prace w rejonie rynku Jeżyckiego.

Właśnie w sobotę ruszy inwestycja związana z budową przystanków wiedeńskich na ulicy Dąbrowskiego. Powstaną one w miejscach, gdzie pasażerowie wsiadają do tramwajów bezpośrednio z jezdni. Będą dostępne dla osób poruszających się w obu kierunkach.

W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną perony i ich krawędzie o długości 45 metrów wraz z rampami - wjazdową i wyjazdową. - Prace w obu lokalizacjach prowadzone będą równocześnie, w taki sposób, aby były możliwie jak najmniej dolegliwe dla mieszkańców i użytkowników dróg. Pomimo to na ul. Dąbrowskiego w rejonie rynku Jeżyckiego należy spodziewać się utrudnień. Na odcinku, na którym będą (przez około 2 miesiące) prowadzone prace, utrzymany będzie ruch samochodowy w kierunku Ogrodów. Na ul. Prusa, pomiędzy ul. Słowackiego a Rynek Jeżycki, zmieniony zostanie kierunek jazdy. Nie będzie możliwy skręt w prawo z ul. Słowackiego oraz przejazd ul. Prusa w kierunku Żurawia, ale także dojazd do ul. Dąbrowskiego. Z Kraszewskiego będzie można skręcić jedynie w lewo w kierunku ul. Kościelnej. Kierowcy jadący w stronę centrum będą musieli korzystać z tras alternatywnych - objazd wyznaczono ulicami Kościelną, Poznańską i Kochanowskiego - informuje Urząd Miasta Poznania.

Zmiany dotyczyć będą także organizacji transportu publicznego. W stronę Ogrodów, jak i z, tramwaje kursować będą przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro