Reklama
Reklama

Znów będą pikietować na placu Wolności w obronie wolnych mediów

Tak było w sierpniu | fot. Przemysław Łukaszyk
Tak było w sierpniu | fot. Przemysław Łukaszyk

Spotkanie rozpocznie się we wtorek o 18.00.

- W środę, 15 września, Sejm znowu zajmie się projektem tzw. ustawy anty-TVN, która w sierpniu została przegłosowana przez Sejm, a we wrześniu odrzucona przez Senat. Doskonale wiemy, że celem nowych regulacji prawnych nie jest ochrona rynku medialnego w Polsce, ale atak na konkretną stację telewizyjną. W ten właśnie sposób TVN może w niedalekiej przyszłości zostać pozbawiony koncesji na nadawanie lub zostanie podporządkowany władzy polityków, którzy nie chcą być kontrolowani przez niezależne media - wyjaśnia Tomasz Adamiec z KOD Wielkopolska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Musimy pamiętać, że demokracja to nie tylko wolne wybory, w których decyduje wola większości. Demokracja to także, a może nawet przede wszystkim, wolność słowa i wolne media, które kontrolują poczynania rządzących i informują obywateli o wszelkich nieprawidłowościach. Warto w tym miejscu posłużyć się cytatem: "Ta rzekomo demokratyczna prasa, powiązana z ośrodkami zagranicznymi, nie dostrzega jak zmieniamy kraj" - stwierdził w 1934 roku hitlerowski minister propagandy Joseph Goebbels, a kilka lat później w Niemczech wolne media już nie istniały. Czasy się zmieniają, ale metody, którymi posługuje się władza zmierzająca w kierunku dyktatury pozostają niezmiennie takie same - dodaje.

Manifestacje odbywać się będą w wielu polskich miastach. Wszystkie organizuje Komitet Obrony Demokracji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.19 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro