Reklama

Rusza wymiana chodnika na Małeckiego. Zasadzą 7,5 tysiąca roślin

fot. ZDM
fot. ZDM

Nowy wygląd zyska chodnik na odcinku między Strusia i Gąsiorowskich.

- Miejsce to zaczęło zmieniać swoje oblicze już kilka tygodni temu, w związku z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania zmienił się tutaj sposób parkowania. Chodniki zostały uwolnione od parkujących aut, co zwiększyło przestrzeń dostępną dla pieszych. Niestety w wielu miejscach nawierzchnia jest nierówna i mało estetyczna - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Już pod koniec listopada bieżącego roku piesi będą mogli skorzystać z równego, bezpiecznego i wygodnego chodnika, ułożonego z płyt betonowych. Przy jezdni i budynkach będzie dodatkowo ułożona opaska o szerokości pół metra, z kostki kamiennej. Z tego samego materiału zostaną wykonane zjazdy do posesji - dodaje.

Ale nie tylko chodnik się tu zmieni. Pomiędzy Strusia i Gąsiorowskich pojawi się nowa zieleń. Zasadzone zostanie 19 drzew, ponad 600 róż, trzmielin, irg i bylin, a dodatkowo 7000 roślin cebulowych - konkretnie hiacyntów. Nasadzenia będą objęte 2-letnią gwarancją.

- Roboty budowlane na ul. Małeckiego rozpoczną się 15 września i w pierwszej kolejności obejmą wschodnią stronę ulicy na odcinku od ul. Strusia do ul. Kanałowej. Następnie wykonawcy przeniosą się na odcinek od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich. Kolejne etapy to prace po zachodniej stronie ul. Małeckiego: najpierw od ul. Gąsiorowskich do ul. Kanałowej, a potem od ul. Kanałowej do ul. Strusia.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w postaci zakazu zatrzymywania się. Mieszkańcy będą mogli dojść do swoich posesji. Wszystkie prace będą kosztować 1,2 mln złotych. Pieniądze pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro