Reklama
Reklama

Zamiast Tesco będzie osiedle. Inwestor pyta mieszkańców okolicy o zdanie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o teren przy ulicy Opieńskiego.

Echo Investment jest obecnie właścicielem terenu, na którym do grudnia ubiegłego roku działał market Tesco. Nowy właściciel chce w jego miejscu wybudować nowe osiedle mieszkaniowe. Zanim jednak prace budowlane tu ruszą, inwestor chce poznać opinie mieszkańców na temat swojego projektu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Spółka kupiła ponad czterohektarowy teren należący do Tesco w 2020 r. i zakłada przekształcenie w zielony i otwarty fragment miasta z mieszkaniami, sklepami i usługami w parterach, miejskimi placami, parkiem o długości 300 m i szerokości od 20 do 40 m, a także z wygodnym supermarketem, co było postulatem sąsiadów. Deweloper z własnej inicjatywy, w porozumieniu z Urzędem Miasta rozpoczął proces konsultacji, mimo że nie jest do tego zobowiązany - informuje inwestor.

W pierwszym etapie konsultacji pokazano, jak wygląda koncepcja osiedla i parku. Mieszkańcy okolicy mogli wypowiedzieć się na jej temat. - Następnym krokiem jest analiza zebranego materiału i udostępnienie jej wyników na dedykowanej stronie copotesco.pl. Potem przeprowadzone będą warsztaty eksperckie z wybranymi mieszkańcami, działaczami, przedsiębiorcami i środowiskiem eksperckim, na których omówione zostaną wyniki badań i konsultowane będą sposoby, jak ulepszyć koncepcję. Na podstawie zebranych rekomendacji architekci przygotują koncept i wizualizacje do dalszych konsultacji. Po zaprezentowaniu wprowadzonych zmian, eksperci zbiorą uwagi na temat nowej wersji koncepcji w celu naniesienia kolejnych korekt - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro