Reklama
Reklama

Znamy zwycięzców Gran Fondo Poznań. Jak poszło Jackowi Jaśkowiakowi?

fot. T. S.
fot. T. S.

W niedzielny poranek rozpoczął się wyścig Gran Fondo Poznań.

Startujący spod Stadionu Poznań kolarze mieli do wyboru trzy trasy: Family Fondo (30 km), Medio Fondo (67 km) i Gran Fondo (113 km).

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

W imprezie wzięło udział ok. 1000 uczestników. Wśród nich m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak i aktor Piotr Zelt.

Najdłuższy dystans najszybciej pokonał Wojciech Borkowski (2:40:21), a pierwszą kobietą na mecie okazała się Karolina Ruta-Korytkowska (2:52:36).

- Od początku wyścigu było mocne tempo. Około 60. kilometra zdecydowałem się na atak, udało mi się doścignąć ucieczkę. Dzięki świetnej współpracy z Andrzejem Specjałem, równym zmianom, byłem już pewien, że peleton nas nie dogoni. Na finiszu, przed zakrętem, wykorzystałem moment zawahania Andrzeja i udało mi się wygrać. Trasa była bardzo fajna, super zabezpieczona, a różnie z tym bywa podczas innych wyścigów. Policja, ochroniarze, strażacy, dzięki temu nikt nam nie przeszkadzał i mogliśmy się skupić tylko na szybkiej i mocnej jeździe - podsumował Borkowski.

- Sam wyścig oceniam bardzo pozytywnie, zwłaszcza od strony organizacyjne. Wszystko świetnie zabezpieczone. Były momenty na trasie, gdzie trzeba było uważać, ale ciężko zorganizować w Polsce wyścig na dystansie 113 kilometrów na pięknym asfalcie. Najbardziej drastyczny moment miał miejsce około 80. kilometra, gdzie doszło do kraksy. Któremuś z zawodników wypadł chyba bidon. Musiałam się szybko pozbierać, założyć łańcuch i ruszyć samotnie do mety. Dojechałam z dużą satysfakcją i gratuluję uczestnikom oraz organizatorom świetnego wyścigu - mówiła Karolina Ruta-Korytowska.

W Medio Fondo triumfowali Hiszpan Gabriel Girau Tur (1:34:13) i Joanna Śleboda (1:39:27). Właśnie na tej trasie swoich sił spróbował prezydent Jaśkowiak. Czas 1:50:26 dał mu 162. pozycję. Piotr Zelt był 14.

Na 30 kilometrów zwyciężyli Adam Szymczak (48:50) i Dorota Ceglarska-Kanarkowska (53:02). Komplet wyników można znaleźć tutaj.

Wyścig to oczywiście spore utrudnienia komunikacyjne. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro