Reklama
Reklama

Zaułek Piotra Majchrzaka: w poniedziałek ruszy remont nawierzchni

fot. ZDM
fot. ZDM

Na 13 września zaplanowano początek remontu nawierzchni drogi pieszo-rowerowej w Zaułku Piotra Majchrzaka.

To ważna trasa m.in. dla rowerzystów, z której korzystają osoby poruszające się pomiędzy północną częścią miasta i centrum. - Zaułek Piotra Majchrzaka to jeden z bardziej malowniczych (na przeważającej części) skrótów i tras pieszo - rowerowych w Poznaniu. Ciągnie się pomiędzy ul. Józefa Kulasa, a ul. gen. Kutrzeby. Niestety zniszczona nawierzchnia wymaga remontu, by dostosować ją do potrzeb pieszych i rowerzystów. Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 13 września, i zakończą na przełomie września i października. W ich trakcie usunięta zostanie istniejąca nawierzchnia a w jej miejsce ułożona nowa - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W tym czasie rowerzyści i piesi nie będą poruszać się Zaułkiem Piotra Majchrzaka. Rekomendowany objazd dla rowerzystów prowadzi przez al. Niepodległości. Można też dojechać do centrum przez ul. św. Wojciecha. Piesi mogą ominąć remontowany chodnik wybierając al. Niepodległości i ul. św. Barbary. Prace pochłoną ok. 160 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro