Reklama
Reklama

Mała Maja potrzebuje 9 milionów złotych na leczenie

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Trwa zbiórka.

Maja Tomczak ze Zbąszynia to kolejne dziecko chorujące na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Zbiórka ruszyła w maju i potrwa do końca października, a na leczenie potrzeba astronomicznych 9 milionów złotych. Do teraz udało się uzbierać niespełna 2,2 mln złotych.

Majka ma 16 miesięcy. Rodzice o tym, że choruje na SMA dowiedzieli się w maju. - Intuicja matki mówiła mi, że coś jest nie tak. Wtedy jednak zalecano mi poczekać, mówiąc, że nie powinnam przesadzać. A ja widziałam, że Maja siedzi tylko wówczas, gdy zostanie usadzona, nie trzyma prostych pleców, nie raczkuje, nie próbuje łapać swoich nóżek tak, jak inne maluchy. Pierwsze konsultacje z fizjoterapeutami potwierdziły moje obawy, choć wtedy podejrzewano jeszcze kwestie związane z obniżonym napięciem mięśniowym. Badania trwały, a ja pełna napięcia czekałam na informację. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy usłyszałam te słowa: SMA. Zmroziło mnie. Kiedy 17 maja dostałam potwierdzenie diagnozy, odebrało mi mowę. Do końca wierzyłam, że to nieporozumienie... A jednak stanęliśmy oko w oko z brutalną rzeczywistością - wyjaśnia mama dziewczynki.

Dziewczynka może przejść leczenie w USA. Jest ono możliwe dla dzieci do wagi 13,5 kg. Trwa więc walka z czasem. Pomóc można TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro