Reklama
Reklama

Przez Poznań przeszedł marsz przeciwników szczepień

fot. LT

O godzinie 12.00 uczestnicy wyruszyli z okolic pomnika Powstańców Wielkopolskich przy ul. Królowej Jadwigi.

Trasa marszu ma liczyć 6 kilometrów. Uczestnicy ulicą Królową Jadwigi dojdą do mostu Królowej Jadwigi, następnie przejdą przez osiedle Piastowskie do ronda Rataje, stąd ulicą Jana Pawła II do ronda Śródka i skręcą na nim w kierunku centrum Poznania. Za mostem Chrobrego skręcą w stronę Parku w Starym Korycie Warty. Tam zaplanowano przemówienia i koncerty.

O marszu pisaliśmy już w piątek. - Jesteśmy za respektowaniem podstawowych praw człowieka, obywatela i pacjenta. Nie zgadzamy się na segregację i dyskryminację związaną z odmowa przyjęcia eksperymentalnych zastrzyków - informowali organizatorzy. - Udział w marszu zapowiedzieli lekarze i medycy z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz grupy C19, prawnicy, nauczyciele, służby mundurowe, przedsiębiorcy i rodzice oraz wszyscy obywatele, którzy nie godzą się na segregację i dyskryminację ludzi - dodali.

Jak zaznaczają organizatorzy marszu, nie godzą się oni z projektem zmian ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nr 1449 oraz osobnemu projektowi rządowemu (w formie projektu poselskiego z pominięciem konsultacji publicznych) o segregacji pracowników przez pracodawców. - Ten drugi, pod presją naszego środowiska, właśnie został wycofany przez rząd zanim trafił na posiedzenie Sejmu. Nie godzimy się również na zapowiadane przez ministra zdrowia segregowanie ludzi podczas wydarzeń, w życiu społecznym oraz w szkołach - podkreślali.

W marszu udział wezmą m.in. Ivan Komarenko oraz raper Erdziu EDK. Do udziału zaproszono też prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.


  • Aktualizacja
    sobota, 11.09.2021 r., godz. 16.58
    Aktualizacja
    sobota, 11.09.2021 r., godz. 16.58
    Wydarzenie zakończyło się.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro