Reklama
Reklama

540 uczniów zaszczepi się w przyszłym tygodniu w poznańskich szkołach

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Tak wynika z deklaracji, jakie do piątku do godziny 13:00 spłynęły do dyrektorów placówek oświatowych. Pełne informacje będą znane w poniedziałek.

Szczepienia mają trwać od 13 do 17 września. Do tej pory chęć udziału w akcji zadeklarowało 278 uczniów ze szkół podstawowych i 262 z ponadpodstawowych. Wśród tych ostatnich jest 61 osób z LO, 161 z techników oraz 40 ze szkół branżowych I stopnia - informują miejscy urzędnicy.

Dla młodzieży i dzieci od 12. roku życia dopuszczono do użycia dwa produkty - preparaty firm Pfizer i Moderna. Zaszczepić będzie można się na terenie szkół (tzw. tryb mobilny) lub w istniejących punktach szczepień. O tym, gdzie przyjmą swoje dawki uczniowie, zdecydują dyrektorzy po konsultacji z Punktem Szczepień, biorąc pod uwagę liczbę chętnych z danej szkoły. Akcję w całej Polsce koordynują kuratorzy oświaty - dodają urzędnicy.

Do zaszczepienia wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna dziecka. Trzeba ją złożyć na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego. Rodzic nie musi być jednak obecny podczas samego szczepienia.

Do tej pory w Poznaniu zaszczepiło się już ponad 20,1 tysięcy dzieci i młodzieży w wieku 12-19 lat. To niemal 60 procent młodych ludzi uprawnionych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19 - przekazują przedstawiciele poznańskiego urzędu miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro