Reklama
Reklama

W Poznaniu odbędzie się Marsz Wolności. Przeciwnicy szczepień nie zgadzają się na "segregację"

Justyna Socha i Ivan Komarenko w trakcie Marszu o Wolność w lutym 2021 roku | fot. Przemysław Łukaszyk
Justyna Socha i Ivan Komarenko w trakcie Marszu o Wolność w lutym 2021 roku | fot. Przemysław Łukaszyk

Wydarzenie zaplanowano na sobotę.

- Zapraszamy na Ogólnopolski Marsz Wolności, który odbędzie się 11.09.2021 r. w Poznaniu. Start o godz. 12:00 spod pomnika Powstańców Wielkopolskich przy ul. Królowej Jadwigi. Jesteśmy za respektowaniem podstawowych praw człowieka, obywatela i pacjenta. Nie zgadzamy się na segregację i dyskryminację związaną z odmowa przyjęcia eksperymentalnych zastrzyków - informują organizatorzy. - Udział w marszu zapowiedzieli lekarze i medycy z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz grupy C19, prawnicy, nauczyciele, służby mundurowe, przedsiębiorcy i rodzice oraz wszyscy obywatele, którzy nie godzą się na segregację i dyskryminację ludzi - dodają.

Jak zaznaczają organizatorzy marszu, nie godzą się oni z projektem zmian ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nr 1449 oraz osobnemu projektowi rządowemu (w formie projektu poselskiego z pominięciem konsultacji publicznych) o segregacji pracowników przez pracodawców. - Ten drugi, pod presją naszego środowiska, właśnie został wycofany przez rząd zanim trafił na posiedzenie Sejmu. Nie godzimy się również na zapowiadane przez ministra zdrowia segregowanie ludzi podczas wydarzeń, w życiu społecznym oraz w szkołach - podkreślają.

W marszu udział wezmą m.in. Ivan Komarenko oraz raper Erdziu EDK. Do udziału zaproszono też prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro