Reklama
Reklama

Miasto nagrodziło reprezentujących Poznań medalistów igrzysk

fot. UMP
fot. UMP

Miasto Poznań nagrodziło swoich medalistów.

Podczas XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentanci poznańskich klubów zdobyli 3 medale. Dwa krążki przywiozła do Polski kajakarka Karolina Naja z KS Posnanii: w konkurencji K-2 na 500 metrów zdobyła srebro, a w K-4 500 na metrów brąz.

- Dziękuję za gratulacje, które ciągle otrzymuję. Emocje ciągle we mnie są silne, choć od igrzysk minął już miesiąc. Cieszymy się z tych wyników, bo przez ostatnie pięć lat włożyłyśmy w treningi dużo ciężkiej pracy. Nie była to droga łatwa, dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia - powiedziała Naja, która otrzymała z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka nagrodę w wysokości 70 tysięcy złotych.

40 tys. zł trafiło do Tadeusza Michalika, brązowego medalisty w zapasach w stylu klasycznym (kat 97 kg). - Chciałbym podziękować za doping i energię, którą cały czas dostawałem. Wsparcie, jakie od kilku lat otrzymuję od Miasta, pomogło mi rozwinąć karierę i przywieźć olimpijski medal dla Poznania - stwierdził zawodnik KS Sobieskiego Poznań i brat Moniki, medalistki z igrzysk w Rio.

- Gratuluję zawodnikom i ich trenerom, którzy przygotowywali sportowców podczas pandemii. Szczególne wyrazy szacunku składam również rodzicom pana Tadeusza Michalika. Wychowanie olimpijczyka to powód do wielkiej dumy, wychowanie dwojga - to coś niezwykłego. Cieszę się, że w trudnej sytuacji, jaką było przełożenie igrzysk o rok, poznańskim zawodnikom udało się utrzymać tak wysoką formę i zdobyć medale. Gratuluję! - mówił prezydent Jacek Jaśkowiak.

W sumie w Tokio Poznań reprezentowało 15 olimpijczyków i wszyscy już przed wyjazdem otrzymali nagrody w wysokości 10 tys. zł. Ponadto teraz uhonorowani zostali także Jacek Heneczkowski (trener klubowy Karoliny Nai), trener klubowy Tadeusza Michalika Marcin Olejniczak oraz pochodzący z Poznania trener kadry narodowej kajakarek Tomasz Kryk. Nagrodę otrzymał również Szymon Ziółkowski, trener Pawła Fajdka, a po 25 tys. zł trafiło na konta Posnanii i Sobieskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro