Reklama
Reklama

Żabka otwiera w Poznaniu kolejny sklep bez kas i obsługi

Pierwszy nanosklep w Poznaniu | fot. materiały prasowe
Pierwszy nanosklep w Poznaniu | fot. materiały prasowe

Żappka Store ma zostać otwarty w pobliżu dworca kolejowego.

Pierwszy w Polsce Żappka Store otwarto w czerwcu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już wtedy tłumaczono, że to format, który opracowano z myślą o miejscach, w których otwarcie standardowego sklepu nie jest możliwe.

Jak dowiedział się branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, wkrótce w Poznaniu otwarty zostanie drugi sklep w tym formacie. Konkretnie przy ulicy Dworcowej 1 - to adres starego dworca kolejowego. Następne Żappki Store mają zostać otwarte w Warszawie i Krakowie. Do końca roku w Polsce ma działać około 30 nanosklepów sieci.

Jak to działa? Osoby posiadające aplikację Żappka z aktywną usługą Żappka Pay mogą zrobić zakupy w nowym sklepie w kilka sekund. Wybierają towar z półek, a płatność odbywa się automatycznie w aplikacji. - Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku, zakupy zajmą tylko chwilę - wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i... wyjść - informowała w czerwcu Żabka. System, dzięki kamerom, rozpozna jakie produkty zabraliśmy z półek, podliczy je i sfinalizuje płatność. - System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro