W Poznaniu powstał nowy mural

fot. Instytut Poznański

Na osiedlu Pod Lipami.

- W sobotę 28 maja 1921 roku miał miejsce pierwszy pasażerski lot w ruchu komercyjnym pomiędzy Poznaniem a Warszawą. To wydarzenie markuje pierwszy moment funkcjonowania komercyjnego lotnictwa pasażerskiego na ziemiach polskich. Dwa pierwsze połączenia lotnicze zostały uruchomione na linii Poznań-Warszawa i Poznań-Gdańsk, a operatorem linii było Poznańskie Towarzystwo Lotnicze Aero Targ, które uruchomiło je z okazji pierwszych Targów Poznańskich, które wtedy promowały przemysł w odradzającej się Rzeczpospolitej - informuje Instytut Poznański.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

To właśnie Instytut Poznański jest inicjatorem nowego muralu, na którym można zobaczyć samolot Junkers F-13. To ta maszyna 100 lat temu wzniosła się w powietrze, aby przetransportować mieszkańców Poznania do Warszawy. Na muralu nie brakuje też charakterystycznych poznańskich budynków. W tle widać natomiast budynki warszawskie.

Oficjalne odsłonięcie muralu odbędzie się dopiero w październiku. Dzieło namalowała firma NieTak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro