Reklama

Starołęka: "prestiżowe osiedle" bez ciepłej wody. Veolia ją odcięła, bo deweloper nie płacił rachunków

fot. Warta Residence FB
fot. Warta Residence FB

Mieszkańcy wściekli.

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy osiedla. - Prestiżowe osiedle Warta Residence na ulicy Starołęckiej. Mieszkańcy od 3 dni odcięci od ciepłej wody, bo deweloper zalegał z płatnością w Veolii. Mieszkańcy coraz bardziej oburzeni. Mieszkają tu ludzie z małymi dziećmi. Brak informacji od strony dewelopera z wyjaśnieniami i dla mieszkańców. Wszyscy czekają na ciepłą wodę jak na zbawienie - piszą.

Jak udało nam się ustalić, deweloper rzeczywiście nie płacił za ciepłą wodę. I to od marca. - Najstarsza niezapłacona faktura pochodziła z lutego, a termin płatności mijał 22 marca. Ostatnie wezwanie do zapłaty wysłano na początku sierpnia i zostało odebrane 6 sierpnia - mówi nam Agnieszka Nowak z Veolia Energia Poznań.

Deweloper miał czas do 20 sierpnia na uiszczenie zaległych opłat. Ale tego nie zrobił. - Oczywiście został poinformowany, że jeśli nie opłaci faktur, odetniemy ciepłą wodę. Mogliśmy to zrobić w zasadzie już 21 sierpnia, ale daliśmy mu jeszcze czas. Ostatecznie ciepłą wodę odcięto 7 września - dodaje. Z naszych ustaleń wynika, że zaległości wynosiły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Po odłączeniu ciepłej wody, deweloper opłacił zaległe faktury. - W przypadku uiszczenia opłaty mamy 24 godziny na wznowienie dostaw ciepłej wody. W tym przypadku zadziałaliśmy ekspresowo mając świadomość, że mieszkają tam ludzie chociażby z małymi dziećmi. Mieszkańcy mieli więc odciętą wodę przez dobę - przyznaje Nowak.

- Owszem, Veoila podłączyła wodę, wieczorem miała już działać, natomiast awaria trwa dalej, podobno coś się tym razem stało z węzłem, który doprowadza ciepłą wodę do budynku. Nikt nas nie informuje co się dzieje, żadnej informacji ze strony dewelopera, kiedy szkoda zostanie naprawiona - piszą mieszkańcy. - Wszystkiego dowiadujemy się z grupy sąsiedzkiej. Ludzie są bardzo zniesmaczeni sytuacją - dodają. - Na tę chwilę odpowiada za wszystko deweloper, ze względu na to, że jest to nowe osiedle. Dopóki większość mieszkańców nie ma jeszcze przeniesienia własności, zarządca nieruchomości ma związane ręce - kończą.

Z naszych ustaleń wynika, że w środę doszło do pomyłki - uruchomiono dostawę ciepła w niewłaściwej instalacji. Błąd naprawiono dziś, a ciepła woda zaczęła płynąć do mieszkańców.

Inwestorem odpowiedzialnym za wybudowanie osiedla Warta Residence jest Casa Inwest. Przedstawiciel inwestora, z którym rozmawialiśmy, nie chciał sprawy komentować i poprosił nas o zadanie pytań w formie mailowej. Jednocześnie zapowiedział, że wyśle nam w SMS adres na jaki mamy wysłać maila w tej sprawie - SMS z adresem jednak nie przyszedł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro