Reklama

Rusza przebudowa ulicy Wawrzyniaka na Jeżycach

fot. ZDM
fot. ZDM

Pierwsze prace zaplanowano na czwartek.

Ulica Wawrzyniaka zostanie przebudowana na odcinku pomiędzy Szamarzewskiego i Dąbrowskiego. - W pierwszej kolejności wyremontowane zostaną chodniki. Prace mają rozpocząć się już jutro (9 września). W miejscu istniejących płyt betonowych ułożone zostaną nowe, oddzielone od jezdni i linii zabudowy opaskami z kostki. W trakcie robót możliwe są zamknięcia fragmentów chodnika i niewielkie wygrodzenia na jezdni - najpierw po prawej stronie od ul. Szamarzewskiego w kierunku ul. Dąbrowskiego. Ten etap przemiany ul. Wawrzyniaka potrwa około półtora miesiąca - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

W październiku powinien ruszyć remont jezdni. - Po jego zakończeniu będzie można przystąpić do wprowadzania zmian w organizacji ruchu. Parkowanie będzie dozwolone na miejscach równoległych po obu stronach jezdni (obecnie zaparkować można tylko po zachodniej stronie ulicy). Postój zostanie też uporządkowany. Wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ulica Wawrzyniaka pozostanie jednokierunkowa - auta będą mogły poruszać się od ul. Szamarzewskiego w stronę ul. Dąbrowskiego - dodaje.

Ostatnie będą nasadzenia zieleni. Drzewa pojawią się tutaj w donicach. Jeśli pogoda nie pozwoli przeprowadzić robót jesienią, donice staną tu wiosną przyszłego roku. Zieleń będzie tu kosztować 100 tysięcy złotych, a prace związane z przebudową chodnika i remontem jezdni - milion złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro