Reklama
Reklama

Trwa budowa ulicy Gryfińskiej

fot. PIM

Trwają prace na osiedlu Ławica.

W czerwcu rozpoczęła się budowa ulicy Gryfińskiej na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Złotowską i Okonecką. Ma już ona nową nawierzchnię, wybudowano też kanalizację deszczową, którą włączono w instalację kanalizacyjną w ul. Złotowskiej.

- Kostka układana jest obecnie na nawierzchni od skrzyżowania z ul. Szczecińską, które jest zamknięte dla ruchu, do skrzyżowania z ul. Złotowską. Roboty drogowe zakończyły się już na odcinku między ul. Okonecką i Szczecińską, z którego można już korzystać - informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- W środę (8 września) drogowcy zaczną budowę chodnika i przystanku autobusowego na ul. Złotowskiej, przy włączeniu w nią ul. Gryfińskiej. Na czas prowadzenia robót przystanek zostanie nieznacznie przesunięty w kierunku ul. Bukowskiej, a piesi, dla których uruchomione zostaną przejścia przez jezdnię, będą mogli poruszać się wyłącznie po drugiej stronie ul. Złotowskiej. Pod koniec miesiąca w rejonie nowego przystanku będą prowadzone prace na nawierzchni jezdni ul. Złotowskiej. W tym czasie ruch na tym odcinku, na którym teren robót zostanie wygrodzony zaporami, będzie sterowany ręcznie - dodaje spółka.

Budowany odcinek znajdzie się w strefie zamieszkania, dzięki czemu piesi będą mieć pierwszeństwo przed pojazdami. To pierwszy etap realizacji inwestycji obejmującej całą ul. Gryfińską, a także odcinek ul. Wyszomierskiej - od ul. Templińskiej do ul. Miastkowskiej. Ma on zakończyć się w październiku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro