Reklama

Komunikacja miejska: ważność sieciówek zostanie wydłużona

fot. ZTM
fot. ZTM

Ważną z perspektywy pasażerów komunikacji miejskiej decyzję podjęli miejscy radni.

Chodzi o osoby, które rozliczają podatki w Poznaniu i miejscowościach objętych porozumieniami międzygminnymi. Do końca 2021 roku będą mogły skorzystać one z promocji na bilety okresowe. - W ramach oferty za równowartość cen biletów długookresowych metropolitalnych na 30 dni (np. na strefę A - 119 zł) i 90 dni (np. na strefę A - 323 zł), pasażer zyska 10-proc. bonus, dzięki któremu będą one ważne odpowiednio przez 33 i 99 dni. Data ważności biletu musi rozpocząć się w okresie pomiędzy 1 października, a 31 grudnia 2021 roku. Oferta dotyczyć będzie wszystkich wariantów stref taryfowych - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

- Dzięki ofercie promocyjnej, stali klienci, którzy podczas pandemii zrezygnowali z kupowania biletów okresowych na rzecz biletów jednorazowych, czy tPortmonetki będą mogli skorzystać z dodatkowego bonusu. Propozycja dostępna będzie także dla osób, które dotychczas nie korzystały z Biletów Metropolitalnych: warunkiem jest wyrobienie karty PEKA oraz złożenie w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego - dodają urzędnicy.

Ponadto od 1 października posiadacz normalnego długookresowego biletu sieciowego będzie mógł podróżować na jego podstawie wspólnie z osobą towarzysząca bez limitu wieku. Promocja będzie obowiązywała już od piątku, od godz. 20:00 do północy w niedzielę.

- Druga zmiana dotyczy łączenia biletów dobowych 24h. Obecnie jednoczesne skasowanie dwóch takich biletów normalnych pozwala na przejazdy 2 osób dorosłych i do 3 dzieci w wieku do lat 15. Od 1 października granica wieku dzieci podniesiona zostanie do lat 18 oraz dodatkowo wprowadzone będzie rozszerzenie dla Rodzin Dużych. Dzięki temu oprócz dwóch rodziców, w ramach tej promocji podróżować będzie mogła dowolna liczba dzieci (pod warunkiem okazania w trakcie kontroli Karty Rodziny Dużej wszystkich osób korzystających z oferty). Należy podkreślić, że tę promocję można łączyć z inną, dotyczącą zmiany biletu dobowego w bilet weekendowy w przypadku skasowania go w piątek po godz. 20:00. Oznacza to, że rodziny z trójką dzieci do 18 roku życia lub Rodziny Duże mogą dzięki skasowaniu dwóch normalnych biletów 24h podróżować komunikacją miejską do godz. 24:00 w niedzielę - wylicza ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro