Reklama
Reklama

Płatne parkowanie na kolejnych ulicach: rozpoczęły się już prace

fot. ZDM
fot. ZDM

Rozrasta się Strefa Płatnego Parkowania.

Zgodnie z zapowiedziami od 2 listopada ma ona objąć obszar Śródki, Ostrowa Tumskiego i Zagórza. - Na śródeckich ulicach montowane są znaki drogowe wprowadzające odpłatne parkowanie. Informacja o płatności jest na razie zaklejona. Oprócz znaków stawiane będą również urządzenia bezpieczeństwa ruchu i parkomaty. Wszędzie tam gdzie nie ma oznakowania poziomego, wskazującego sposób parkowania lub gdzie zmieni się organizacja ruchu wykonane będą również konieczne prace malarskie. Wykonywanie oznakowania poziomego będzie się wiązało z koniecznością przeparkowania samochodów. Będą o tym informować kierowców, montowane z wyprzedzeniem, znaki drogowe - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Teren objęty rozszerzeniem strefy zostanie ograniczony od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną, kanałem Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z Wartą i od zachodu korytem Warty.

- Kierowcy zapłacą za pierwszą godzinę postoju 3,50 zł. Strefa będzie działała od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Zameldowani mieszkańcy ulic objętych strefą będą mogli zakupić identyfikator parkingowy po preferencyjnej cenie - podsumowuje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro