Reklama
Reklama

Dziki w mieście: tylko w sierpniu w Poznaniu odłowiono ich niemal 100!

fot. Michał
fot. Michał

Jeden z dzików złapał się w pułapkę zastawioną przy ulicy Inflanckiej.

- Czy jesteście w stanie dowiedzieć się, czy to jakaś zorganizowana akcja straży miejskiej przy os.Lecha? W krzakach i zaroślach przy ul. Inflanckiej znajduje się złapany w klatce dzik - napisał do nas w sobotę Czytelnik Michał.

Witold Rewers, szef Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP potwierdza, że dzik wpadł w pułapkę zastawioną przez profesjonalistów. - 4 września, w ramach działań Centrum Zarządzania Kryzysowego, w okolicach ul. Inflanckiej odłowiono jednego dzika. Zgodnie z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF), zakazane jest przewożenie odłowionych zwierząt w inne miejsce. W takiej sytuacji nakazane jest uśmiercenie - wyjaśnia. I jak dodaje, tylko w sierpniu bieżącego roku na terenie Poznania odłowiono 96 dzików.

Jak już wcześniej informowaliśmy, sprawą dzików ma się zająć zespół stworzony ze specjalistów. Zespół działa przy Zakładzie Lasów Poznańskich, a w jego skład wchodzą naukowcy, radni, łowczy, a także powiatowy lekarz weterynarii. Pierwsze założenia programu profilaktycznego, którego celem jest wyeliminowanie dzików z miasta, mamy poznać wkrótce.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro