Reklama

Konopie w szklarni, marihuana w pokoju: matka i syn z zarzutami

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu kościańskiego zatrzymali dwie osoby.

- W jednej z miejscowości na terenie gminy Kościan, coraz większe zainteresowanie budziły dwa tunele foliowe, w których były uprawiane warzywa. W ich tylnych częściach, przez foliową ścianę widoczne były mocno rozrastające się krzewy, o charakterystycznych wiązkach pięciu liści, a krzewy te przysłaniały pozostałe warzywa - relacjonował asp. Mariusz Wojciechowski z KPP Kościan.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego naszej komendy zlikwidowali nielegalną uprawę 5 krzewów konopi siewnych. Uprawę tę ujawnili w dwóch tunelach foliowych na pewnym podwórku. W tej sprawie przesłuchano właścicielkę posesji, 58-letnią mieszkankę gminy Kościan. Kobieta przyznała się do nielegalnej uprawy konopi. W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego, policjanci ujawnili w pokoju zajmowanym przez jej 23-letniego syna, niewielkie ilości środka odurzającego w postaci marihuany - dostał.

Matka i syn usłyszeli zarzuty z tytułu naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro