Reklama
Reklama

W przyszłym miesiącu Tesco ostatecznie pożegna się z Polską

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ross Brown / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ross Brown / freeimages.com

31 października znana sieć kończy 25-letnią historię działalności w naszym kraju.

W marcu sukcesem zakończyła się transakcja pomiędzy Tesco i Salling Group - właścicielem sieci Netto. Sieć Netto nabyła bardzo dużą część Tesco w Polsce, a już wiosną rozpoczął się proces przekształcania placówek Tesco w Netto. Niektóre sklepy postanowiono jednak zamknąć na stałe.

Zgodnie z planem pod koniec 2021 roku 200 dotychczasowych sklepów Tesco będzie funkcjonować pod marką Netto. A to nie koniec. Docelowo w kraju działać ma ponad 700 sklepów Netto. Dla porównania - Lidl ma ich około 750.

Do 31 października Tesco planuje zakończyć działalność operacyjną w naszym kraju. Obecnie trwa więc zamykanie wielu "tematów". Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, chodzi m.in. o rozwiązywanie umów z partnerami czy sprzedaż nieruchomości, które nie zostały przejęte przez Salling Group.

W ubiegłym tygodniu działalność zaczęły kolejne przekształcone sklepy. Jeden z nich w Poznaniu - przy ulicy Łużyckiej. 9 września zamknięty zostanie sklep w Nowym Tomyślu - on także zostanie zamieniony w Netto. Wśród ostatnich sklepów Tesco, które zostały zamknięte na stałe jest ten w Pile - zakończył działalność 26 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro