Reklama
Reklama

Pijany ojciec wiózł 2 dzieci. Miał prawie 3 promile

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Zatrzymali go policjanci ze Złotowa.

- Wczoraj, w godzinach popołudniowych dyżurny złotowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że po Złotowie ma poruszać się samochód marki Opel, którego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani do zweryfikowania tego zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli na ulicy Bohaterów Westerplatte samochód zgodny z opisem podanym przez zgłaszającego - wyjaśnia Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Na widok radiowozu kierowca opla próbował uniknąć spotkania z funkcjonariuszami - skręcił gwałtownie w jedną z ulic. - Mundurowi natychmiast udali się za nim i zatrzymali pojazd w celu zweryfikowania stanu trzeźwości kierowcy. Siedzący za kierownicą 31-letni mieszkaniec powiatu, jak wykazało badanie alkomatem, miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu - dodaje.

Mężczyzna nie tylko jechał pijany, ale też przewoził dwójkę swoich dzieci: 4-letnie i 9-miesięczne. - Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - kończy.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro