Reklama

Volkswagen wstrzymuje produkcję we Wrześni

VW we Wrześni | fot. materiały prasowe
VW we Wrześni | fot. materiały prasowe

Na razie na tydzień.

- VW Września wstrzymuje produkcję aut od 6 do 12 września. Co dalej z ludźmi? Co dalej z produkcją - pyta nasz Czytelnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Patrycja Kasprzyk z Volkswagen Poznań potwierdza, że produkcja w zakładzie na terenie Wrześni zostanie wstrzymana. - Znaczny deficyt mocy przerobowych w zakresie produkcji półprzewodników prowadzi do powstania zatorów w dostawach części dla wielu branż na całym świecie. Następstwem tego jest konieczność dostosowania planów produkcyjnych spółki do bieżącej sytuacji. W związku z powyższym we Wrześni przerwa w produkcji samochodów będzie miała miejsce w dniach 6-12 września - wyjaśnia.

Jak podkreśla Kasprzyk, choć pracownicy nie będą w tym okresie pracować, otrzymają za ten czas pełne wynagrodzenie.

Problem dotyczy nie tylko Volkswagena. Kłopoty z produkcją mają wszystkie fabryki wykorzystujące procesory na świecie. Powód? Pandemia koronawirusa i problem z dostępem do elektroniki - konkretnie półprzewodników wykorzystywanych w produkcji. W przypadku produkcji aut sytuację pogarsza fakt, że w wielu fabrykach nie magazynuje się części - poszczególne komponenty muszą być dostarczone do zakładu w odpowiednim momencie, by produkcja przebiegała płynnie. Braki w łańcuchu dostaw stanowią więc tutaj ogromny problem.

Jeśli sytuacja z ograniczoną dostępnością półprzewodników się utrzyma, nie jest wykluczone, że pracowników Volkswagena czekają kolejne wstrzymania produkcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro