Reklama
Reklama

Od weekendu będzie można poślizgać się na lodowisku!

fot. POSiR
fot. POSiR

4 i 5 września nadarzy się pierwsza okazja, by jeszcze w lecie poślizgać się na lodowisku Chwiałka.

Na razie z lodowiska będzie można korzystać tylko w weekendy. W sobotę, 4 września, od godziny 12 do 19:45 (ostatnie wejście o 19:00), a w niedzielę od 17 do 20:45 (ostatnie wejście o 20:00). Na początku sezonu chętnych do poślizgania się będziemy zapraszali w weekendy. Bliżej zimy pojawi się także możliwość korzystania z lodu w dni powszednie - mówi dyrektor Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Cena biletu na jedną tercję podczas weekendowych ślizgawek to 9 zł (ulgowy) i 13 zł (normalny). Przy zakupie biletów na dwie tercje obowiązuje promocyjne ceny - odpowiednio 14 i 21 zł za 90 minut.

Na lodowisku można wypożyczyć łyżwy oraz misia do nauki jazdy. Na miejscu działa również punkt ostrzenia łyżew. Jak przypominają przedstawiciele POSiR w trakcie sezonu warto sprawdzić harmonogram dostępności obiektu na ślizgawki dla publiczności, który jest aktualizowany co tydzień. Lodowisko na Chwiałce jest też obiektem treningowym, z którego korzystają zawodniczki i zawodnicy takich dyscyplin, jak hokej na lodzie, short track czy łyżwiarstwo figurowe.

W niedzielę startuje też sezon hokejowy. Pierwszy mecz Polskiej Ligi Hokeja Kobiet przed poznańską publicznością odbędzie się już w niedzielę, 5 września o godzinie 14:30. Hokeistki PTH Kozice Poznań podejmą drużynę MMKS Podhale Nowy Targ. Wstęp wolny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro