Reklama
Reklama

Odcinek trasy S10 w Wielkopolsce zyska drugą jezdnię

Archiwum | fot. GDDKiA

Konkretnie obwodnica Wyrzyska w powiecie pilskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę "na opracowanie Koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) i dokumentacją geologiczno-inżynierską dla dobudowy drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10".

Dokumentacja ma powstać w 34 miesiące, a przygotuje je Biuro Projektów TRASA za blisko milion złotych. - Przygotowanie tych materiałów pozwoli nam na uruchomienie postępowania przetargowego na dobudowę drugiej jezdni o długości około 5 km. Zwycięzca tego przetargu wykona zadanie w systemie Projektuj i buduj. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) - wyjaśnia GDDKiA.

Od grudnia 2009 roku kierowcy mogą korzystać z blisko 8-kilometrowej obwodnicy Wyrzyska w ciągu trasy S10. Pomiędzy węzłami Łobżenica i Wyrzysk powstała jedna jezdnia. - Odcinek drogi ekspresowej S10 objęty przebudową rozpoczyna się przed węzłem Łobżenica, w miejscu łączenia
się wariantów przebiegu S10 Piła - Wyrzysk z istniejącą obwodnicą Wyrzyska. Koniec przebudowywanego fragmentu będzie połączony z istniejącym, dwujezdniowym przekrojem drogi w rejonie węzła Wyrzysk oraz z początkiem odcinka S10 od Wyrzyska do Bydgoszczy - dodaje.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro