Reklama
Reklama

Rondo Starołęka: korki przez zmianę ustawienia sygnalizacji świetlnej

fot. Maciej / Widz WTK
fot. Maciej / Widz WTK

Skarżą się kierowcy.

- Czy ktoś już zgłaszał korki na rondzie Starołęka po zmianie sygnalizacji od ul. Zamenhofa do Hetmańskiej? Od kilku dni przejechać się nie da - pisze nasz Czytelnik Przemysław. - I tak codziennie przez cały dzień. Korek aż za światła z przejściem dla pieszych przy przystanku os. Rzeczypospolitej. Światła zmieniają się razem ze światłami z przejścia dla pieszych. Więc przejadą tylko 3 auta - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tej samej sprawie do WTK zwrócił się Maciej. Z jego relacji wynika, że korki na dojeździe do ronda Starołęka od strony ulicy Zamenhofa tworzą się od ubiegłego tygodnia. - Problem polega na krótkim ustawieniu świateł dla skręcających w prawo w ul. Hetmańską. Dodatkowo te samochody muszą przepuścić pieszych, którzy przechodzą przez tą ulicę. Interweniowałem w tej sprawie w ZDM, powiedziano mi, że chodzi o upłynnienie ruchu dla jadących od ronda Żegrze w kierunku centrum. Od tej strony nigdy nie było zatorów, więc tym bardziej nie rozumiem zasadności zmiany ustawienia świateł dokonanej przez ZDM na kierunku Zamenhofa-Hetmańska - pisze.

Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich o powody zmian. - Do ostatniej korekty w ustawieniach świateł na rondzie Starołęka doszło 16 sierpnia. Celem była poprawa przejazdów tramwajów, czyli ich regularności i punktualności. Od paru dni ruch jest większy w związku z zakończeniem wakacji, stąd wolniejsza jazda na poszczególnych wlotach skrzyżowania. Warto też dodać, że wraca natężenie ruchu samochodowego sprzed pandemii, do którego muszą się ponownie przyzwyczaić kierowcy. Na sytuację w tym rejonie ma również wpływ przebudowa ronda Rataje - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM. - Sytuacja na dojazdach i samym rondzie jest stale monitorowana - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro