Reklama
Reklama

Kolejorz podpisał kontrakt z renomowaną firmą. Ma pomóc w szkoleniu młodzieży

fot. lechpoznan.pl/fot. Maciej Springer
fot. lechpoznan.pl/fot. Maciej Springer

Lech Poznań podpisał umowę o współpracy z Double Pass.

To międzynarodowa firma, zajmująca się optymalizacją systemu szkolenia młodych zawodników oraz działalności akademii. Belgowie działają na rynku od 19 lat i mają za sobą sporo doświadczeń.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

- Działamy na całym świecie, nasz system rozwijania talentów stosujemy w różnych ligach i ponad 20 krajach. W ostatnich dwóch latach pracowaliśmy dla FIFA, wcześniej współpracowaliśmy z Bundesligą przez osiem lat, pracowaliśmy w Premier League dla wielu klubów. Jesteśmy znani w środowisku klubowym - powiedział dyrektor ds. piłki nożnej, Hans Vander Elst.

Obecnie klub z Bułgarskiej sporo inwestuje w infrastrukturę we Wronkach, rozbudowując swoją akademię. Wiedza Double Pass ma wznieść cały system na wyższy poziom. - Podpisaliśmy kontrakt z klubem na jeden sezon. Przyjedziemy tutaj pięć razy, zawsze na trzy dni, odwiedzimy Wronki i Poznań. Będziemy pracować z trenerami, chcemy przyglądać się ich sesjom treningowym. Pomiędzy wizytami mamy w planie przeprowadzenie sesji internetowych poprzez webinary, więc tych spotkań będzie zdecydowanie więcej - wyjaśnił Vander Elst.

do pierwszego spotkania doszło w ubiegłym tygodniu. Belgowie poznali ludzi, metody i infrastrukturę Lecha, a teraz powstanie raport, na podstawie którego obrany zostanie konkretny kierunek działań. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza akademia znajduje się w ścisłej krajowej czołówce, ale cały czas chcemy się rozwijać i korzystać z wcześniej nieużywanych narzędzi, które w Polsce nie są aż tak powszechne. DoublePass to organizacja o dużej wiedzy i ogromnym doświadczeniu w zakresie szkolenia i spraw związanych z nowoczesnym futbolem oraz innowacyjnymi metodami. Dążymy do sięgania po rozwiązania, który pozwolą wznieść nasze umiejętności w kategorii między innymi wprowadzania młodych zawodników do dorosłej piłki na jeszcze wyższy poziom - zaznaczył dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro