Reklama
Reklama

Jeżyce: przez 1,5 dnia nie będą mieć ciepłej wody. "Ludzie będą po prostu śmierdzieć"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hans / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hans / pixabay.com

Napisał do nas mieszkaniec, który jest oburzony pracami Veolii.

9 i 10 września mieszkańcy Jeżyc - m.in. części ulic Dąbrowskiego, Jackowskiego, Polnej, Staszica czy Wawrzyniaka będą się mierzyć z przerwą w dostawie ciepła "w związku z pracami inwestycyjnymi". Dziś mieszkańców poinformowano o tym fakcie. - Komunikat brzmi tak: "w związku z koniecznością wykonania prac na miejskiej sieci ciepłowniczej w dniach od 09.09.2021 od godziny 00:30 do 10.09.2021 do godziny 9:30 nastąpi przerwa w dostawie ciepła" - pisze mieszkaniec rejonu, w którym dojdzie do wyłączenia dostaw ciepła.

- Ostatni prysznic można wziąć 8 września wieczorem. Kolejny dopiero dwa dni później (po powrocie z pracy). Wiadomo, że 10 września o godzinie 9:30 ludzie są już w pracy albo właśnie do niej jadą. Trochę to kompromitujące, żeby w latach dwudziestych XXI wieku robić ludziom coś takiego. Przecież dwa dni po prysznicu, ludzie będą po prostu śmierdzieć - jaka firma, może planować coś takiego? Monopolistyczna? Rozmawiałem z sąsiadami i są oburzeni - dodaje.

Agnieszka Nowak z Veolii Energii Poznań potwierdza, że rzeczywiście 9 i 10 września odbywać się będą planowe prace. - Będziemy tam podłączać nowego odbiorcę do sieci. Wiąże się to z wypompowywaniem dużej ilości wody z istniejącej instalacji, podpięciem nowego odbiorcy i ponownym napełnieniem instalacji wodą. Niestety nie ma innej możliwości, by to zrobić - mówi. - Zyskają też mieszkańcy okolicy, bo w trakcie tych prac będziemy przeprowadzać roboty modernizacyjne, które zapobiegną awariom w przyszłości. Dzięki nim zapewniamy mieszkańcom stabilne dostawy ciepła - dodaje.

Jak tłumaczy Nowak, tego typu prace odbywają się głównie w okresie letnim, gdy mieszkańcy nie korzystają jeszcze w domach z ogrzewania. - Staramy się, by wszystkie prace przeprowadzać jak najszybciej, ale czasem niektórych działań po prostu nie da się skrócić - przyznaje.

Pełna lista adresów, pod którymi odbędzie się przerwa w dostawie ciepła, dostępna jest TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro