Reklama
Reklama

Koniec restauracji Kasztelańskiej na osiedlu Piastowskim. Trwa rozbiórka

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O tym, że obiekt zniknie, pisaliśmy już wiosną.

Lata temu odbywały się tutaj wesela, komunie i mnóstwo innych imprez okolicznościowych. W zeszłym roku budynek zlokalizowany na osiedlu Piastowskim 64 sprzedano. Teraz ruszyła jego rozbiórka. W miejscu restauracji ma powstać "dom wczasowy", co wzbudza niemałe kontrowersje wśród mieszkańców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O sprawie zrobiło się głośno w kwietniu. Okazało się, że Urząd Miasta wydał już pozwolenie na budowę. Inwestorem jest spółka Villa, a obiekt ma się nazywać "Lofty nad Wartą". - W dwupiętrowym budynku znajdzie się ponad 100 mikrokawalerek w lekkim stylu loftowym. Na przestrzeni 19-27 m2 znajdą się wszystkie niezbędne funkcje (salon, aneks kuchenny, łazienka), a niestandardowa wysokość do 4,5 m pozwoli na wydzielenie, na podwyższeniu dodatkowo sypialni - można przeczytać na stronie inwestycji. - Pracownia Easst Architects nawiązała w projekcie do historycznego charakteru budynków poprzemysłowych z cegły czy surowego betonu. Przełamano go jednak jasnymi cokołami wokół wysokich okien oraz zastosowaniem odważnej kolorystyki na elewacji od strony wejść do budynku.

Ceny mikrokawalerek mają się zaczynać od 150 tysięcy złotych brutto. Przy obiekcie ma powstać 66 miejsc parkingowych. Mieszkańcy okolicy są oburzeni i obawiają się, że to oszustwo. Sugerują, że pod nazwą "domu wypoczynkowego" powstanie zwykły blok z maleńkimi mieszkaniami. Do sprawy na pewno będziemy wracać.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro