Reklama
Reklama

Ruszył nabór na "Mieszkania Plus" we Wrześni: "w 30 minut wpłynęło blisko 100 wniosków"

fot. PFR Nieruchomości
fot. PFR Nieruchomości

Duże zainteresowanie inwestycją.

Przy ulicy Bronisławy Śmidowicz we Wrześni powstaje 100 mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". To dwa 4-kondygnacyjne bloki. Mieszkania mają głównie 2 lub 3 pokoje i średnią powierzchnię około 50 metrów kwadratowych. Wszystkie prace mają się tu zakończyć na początku 2022 roku i wtedy też planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Właśnie ruszył nabór chętnych do zamieszkania w nowych lokalach. - We Wrześni, podobnie jak w innych inwestycjach realizowanych przez PFR Nieruchomości, nabór jest dwuetapowy. Pierwszym krokiem na drodze do ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej inwestycji. Następnie każdy wnioskujący będzie musiał dostarczyć niezbędne dokumenty potwierdzające informacje zawarte we wniosku. Za pierwszy etap naboru odpowiada wrzesiński samorząd, który każdemu wnioskującemu nada punkty w oparciu o zapisy uchwały rady miasta. Na największe preferencje mogą liczyć rodziny zastępcze, osoby z niepełnosprawnościami, młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. Dodatkowe punkty otrzymają także osoby, które nie są właścicielami mieszkania ani domu, podatnicy rozliczający podatek PIT we Wrześni oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych - wyjaśnia PFR Nieruchomości. Spółka zdradza, że w pierwsze 30 minut od uruchomienia naboru wniosków, w systemie złożono ich blisko 100. Pokazuje to, że zainteresowanie jest duże.

Za drugi etap odpowiadać będzie PFR Nieruchomości. Spółka zbada zdolność czynszową najemców. - Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca o mieszkanie przy ul. Bronisławy Śmidowicz zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów - dodaje.

Mieszkania we Wrześni to kolejne w Wielkopolsce objęte rządowym programem "Mieszkanie Plus". Dotychczas w naszym województwie ukończono 402 mieszkania w Kępnie oraz na terenie gminy Jarocin. PFR Nieruchomości ma też mieszkania w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. W Poznaniu są to trzy inwestycje z 421 mieszkaniami - przy ulicach Saperskiej, Czarnieckiego oraz Bóżniczej. Są wynajęte w 95 procentach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro