Reklama

Jak będzie nazywać się Nowa Naramowicka?

Nowa Naramowicka / wizualizacja | fot. UM Poznań
Nowa Naramowicka / wizualizacja | fot. UM Poznań

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące nazwy dla ulicy/alei, którą dziś zwyczajowo nazywa się Nową Naramowicką.

Ulica, zlokalizowana w rejonie ulicy Naramowickiej nie posiada na razie formalnej nazwy. Z inicjatywą jej nadania wystąpiła grupa radnych, proponując nazwę alei Praw Kobiet oraz Obywatelski Komitet, proponując nazwę alei Poznańczyków.

Zanim Radni Miejscy podejmą decyzję na temat wyboru nazwy dla konsultowanej drogi, mieszkańcy Poznania mogą wyrazić swoją opinię w tej sprawie..
Dlatego 1 września rozpoczęły się konsultacje, które potrwają do 15 września 2021 roku. Swoje opinie i propozycje mieszkańcy mogą zgłaszać poprzez wypełnienie ankiety internetowej -
informują miejscy urzędnicy.

Dodatkowo, 7 i 14 września, na terenie Rady Osiedla Naramowice, działać będzie mobilny punkt konsultacyjny, w którym będzie można wziąć udział w konsultacjach wypełniając papierową wersję ankiety - dodają.

Mobilny punkt konsultacyjny działać będzie 7 września w godzinach od 14:00 do 18:00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, przy os. W. Łokietka 104 oraz 14 września również w godzinach od 14:00 do 18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 60, przy ul. Boranta 2.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro