Reklama
Reklama

Protest w Szpitalu Wojewódzkim? "SOR pozostaje bez personelu"

fot. Ratownicy
fot. Ratownicy

O proteście poinformowali nas pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala przy ul. Juraszów w Poznaniu.

Od dnia 1.09.2021r personel medyczny wstrzymał się z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, w związku z brakiem porozumienia z Ministrem Zdrowia odnośnie poprawienia warunków pracy i płacy - czytamy w przesłanej informacji. Co za tym idzie Szpitalny Oddział Ratunkowy od 1.09.2021r pozostaje bez personelu ratowniczo- pielęgniarskiego - dodają ratownicy. Na terenie szpitala pojawiły się informacje o proteście.

Przypominamy protest Zawodów Medycznych trwa w całym kraju. Ratownicy medyczni w ten sposób domagają się podwyżek. Zaplanowano także manifestację w dniu 11 września w Warszawie.

Postulaty ratowników:
1.Wzrost wynagrodzenia zasadniczego o kwotę dodatku MZ, czyli o 1200 zł brutto do podstawy, do wysokości współczynnika co najmniej 0,95 dla wszystkich ratowników zatrudnionych na umowie o pracę (w jednostkach finansowanych ze środków publicznych), z równoczesnym zapewnieniem wzrostu stawek dla ratowników na umowach innych, zgodnie ze stawką godzinową zapewnioną dla ratownika medycznego zatrudnionego na umowie o pracę;
2. Wprowadzenie do tabeli współczynników osobnego punktu Ratownik Medyczny ze współczynnikiem 1,05 do końca 2021 roku;
3. Wprowadzenie Ustawy o Zawodzie i Samorządzie Ratowników Medycznych;
4. Rozpoczęcie nowelizacji Ustawy o systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

  • Aktualizacja
    środa, 1.09.2021 r., godz. 10.15
    Aktualizacja
    środa, 1.09.2021 r., godz. 10.15
    Według oficjalnego stanowiska szpitala SOR przyjmuje pacjentów. "Dzisiaj o godz. 7 nie zgłosiło się do pracy siedmiu ratowników medycznych. Dyrekcji szpitala i kierownictwu SOR została przekazana informacja, że wszyscy znajdują się na L 4. W miejsce ratowników przesunięty został personel pielęgniarski, który wraz z lekarzami zapewnia normalne funkcjonowanie SOR i wykonywanie wszystkich świadczeń medycznych" - przekazał Konrad Napierała, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro