Reklama

Głogowska: 3 września uruchomiony zostanie przystanek wiedeński. Kierowcom pozostanie jeden pas

fot. ZTM

Prace na przystanku Sielska dobiegają końca.

Nowy przystanek wiedeński zostanie udostępniony pasażerom w piątek 3 września. Do tego momentu obowiązywać będzie dotychczasowa organizacja ruchu. Obecnie trwają prace związane m.in. z instalacją wiaty.

- 3 września na ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul. Palacza i ul. Krauthofera do skrzyżowania z ul. Sielską wprowadzona zostanie nowa docelowa organizacja ruchu, w ramach której na tym odcinku wydzielone zostanie torowisko tramwajowe. Od tej pory kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu dla każdego kierunku, a tramwaje nie będą już blokowane przez samochody - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

- Jesteśmy pewni, że zastosowane rozwiązanie nie tylko znacznie poprawi wygodę naszych pasażerów, ale także wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa - powiedział Jan Gosiewski, dyrektor ZTM w Poznaniu.

Przystanki wiedeńskie to rozwiązanie stosowane w miejscach, w których pasażerowie wsiadają do tramwajów bezpośrednio z jezdni. Po raz pierwszy zastosowano je w Wiedniu - stąd ich nazwa. Funkcjonalność przystanków wiedeńskich polega na tym, że fragment jezdni na długości przystanku podwyższa się do poziomu chodnika. Gdy na przystanku nie ma tramwaju, podwyższony fragment ulicy pozostaje jezdnią, po której poruszają się samochody. Wówczas pasażerom nie wolno przekraczać żółtej linii. W momencie, kiedy na przystanku stoi tramwaj, to kierowcy mają obowiązek zatrzymać się przed wjazdem na podwyższoną rampę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro