Reklama
Reklama

17 Finał WOŚP już w niedzielę

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza już po raz 17. 11 stycznia w całej Polsce odbywać się będą koncerty i imprezy, które mają na celu uzbieranie jak największej sumy pieniędzy. W tym roku WOŚP prowadzi zbiórkę na walkę z nowotworami u dzieci i młodzieży.

Zbiórki zaczną się już wczesnym rankiem. Wolontariusze wyruszą w miasto, by uzbierać jak najwięcej datków. Imprezy towarzyszczące będą odbywać się m.in. na placu Adama Mickiewicza oraz na scenie przed Zamkiem.

Na placu Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć występy młodych poznańskich wokalistów. W trakcie występów przeprowadzane będą licytacje przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz WOŚP.

Dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać, przygotowano sporo atrakcji. Na Malcie chętni będą mogli wziąć udział w biegu - Policz się z cukrzycą. Start o godzinie 10 przy lodowisku. Dla amatorów pływania zorganizowano Aqua Maraton - jedyną w Polsce wodnąaukcję w ramach 17. Finału WOŚP. Będzie również można wziąć udział w wodnym aerobiku - biletem wstępu ma być zakupienie serduszka. Początek imprezy o 13.45 na Basenie Krytym Rataje (os. Piastowskie 53).

O 16 rozpocznie się koncert na scenie pod Zamkiem. Wystąpią m.in. Upnea, Sonic Lake, The Thunders, Armia. O 20 zaplanowano światełko do nieba z pokazem sztucznych ogni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro