Reklama
Reklama

Minister edukacji: przewiduję, że dzieci wrócą do szkół na cały rok

fot. By Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101124025
fot. By Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101124025

Już w środę rozpocznie się nowy rok szkolny.

Pandemia koronawirusa została w dużym stopniu opanowana, więc uczniowie szkół podstawowych oraz średnich rozpoczną go w trybie stacjonarnym. Na jak długo? - Przewiduję, że na cały rok. To są przewidywania, a nie zapewnienie, według wszystkich modeli, które są rozpatrywane i analizowane w Ministerstwie Zdrowia. Nie widzimy zagrożeń dla nauki zdalnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym - powiedział na antenie Polsat News minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

- Zostawiamy dyrektorom szkoły to uprawnienie, które mieli do tej pory, aby wespół ze służbami sanitarnymi decydować o przejściu na naukę zdalną grupy osób lub szkoły, wówczas, gdy pojawią się tam ogniska zakaźne - dodał minister Czarnek. Jak tłumaczył, dyrektorzy będą mogli zarządzić naukę zdalną np. tylko dla jednej klasy, w której pojawiło się ognisko koronawirusa.

Według części ekspertów czwarta fala zacznie nabierać na sile w drugiej połowie września, co wymusi zamknięcie szkół. Minister Czarnek nie zgodził się z tą opinią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro