Reklama
Reklama

Kolejne progi zwalniające w Poznaniu. Mają zapewnić bezpieczeństwo pieszym

fot. ZDM
fot. ZDM

Tym razem na Malwowej.

W lutym pisaliśmy o niebezpiecznej sytuacji na ulicy Malwowej. Dzieci oszukały tam przeznaczenie - pomimo poruszania się po przejściu dla pieszych, niemal potrącił je samochód, który wjechał na "zebrę". Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Ulicę Malwową charakteryzuje duże natężenie ruchu samochodowego. Jezdnia jest szeroka. Nierzadko kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Są miejsca, gdzie występuje również duże natężenie ruchu pieszego m.in. ze względu na pobliskie szkoły czy punkty handlowe. Skrzyżowanie ulicy Malwowej z Żonkilową, z dwoma przejściami dla pieszych, przystankami autobusowymi, pobliską szkołą (Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 2) i orlikiem jest jednym z tym miejsc - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Poprawiono tu bezpieczeństwo. Postawiono tu znaki informujące kierowców o tym, że dojeżdżają do przejścia dla pieszych. Dodatkowo zamontowano tu progi zwalniające i "płetwy", których zadaniem jest uniemożliwienie kierowcom ominięcie progów. Obowiązuje tu także ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro