Reklama
Reklama

Niedzielny zakaz handlu farsą? Następna sieć otwiera część swoich sklepów od 5 września

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ralf Roletschek/wikimedia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ralf Roletschek/wikimedia

Lidl podkreśla, że został "zmuszony" do podjęcia takiej decyzji.

TUTAJ pisaliśmy o sieci Carrefour, która rozważa uruchomienie swoich sklepów w niedziele niehandlowe. Podpisała już nawet umowę z firmą na usługi pocztowe. Teraz do grona sieci działających we wszystkie niedziele jako agencje pocztowe chce dołączyć Lidl. Jak podkreśla sieć, działania konkurentów otwierających się w niedzielę zmusiła Lidla do podjęcia takich samych kroków. Wiadomo już, że wybrane sklepy Lidl będą otwarte w niedziele od 5 września, a więc już w najbliższą niedzielę. Ich lista ma zostać ogłoszona we wtorek. Mówi się, że będą to głównie lokale usytuowane w bliskim sąsiedztwie sklepów innych sieci działających w niedziele niehandlowe. W Poznaniu może więc to być np. Lidl przy ulicy Bobrzańskiej - po sąsiedzku ma otwartą w niedziele Biedronkę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Coraz więcej sieciowych sklepów działa w niedziele niehandlowe. To m.in. część placówek Biedronka, Kaufland, Dino, ale też Intermarche czy Bricomarche. Chodź Sejm zapowiadał uszczelnienie przepisów, ostatecznie nie zrobiono nic, by uniemożliwić sklepom działanie jako agencje pocztowe. Jest to więc coraz częściej wykorzystywane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro