Reklama

Będzie lać! Jest kolejne ostrzeżenie IMGW

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Tym razem hydrologiczne.

Już w niedzielę informowaliśmy, że na poniedziałek w Wielkopolsce zapowiadane są intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami, które obowiązuje na południe i wschód od Poznania. Ostrzeżenie jest ważne do rana we wtorek.

Teraz IMGW wydał kolejne ostrzeżenie, tym razem hydrologiczne. To obowiązuje również w Poznaniu. - W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych oraz opadów o natężeniu umiarkowanym, na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje do rana we wtorek.

W przypadku Poznania prognoza wskazuje, że najintensywniejsze opady deszczu pojawią się w nocy z poniedziałku na wtorek. Do wieczora pojawiać się mogą przelotne opady, podobnie będzie we wtorek.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 30.08.2021 r., godz. 13.05
    Aktualizacja
    poniedziałek, 30.08.2021 r., godz. 13.05
    IMGW zaktualizował ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski. Teraz ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje w całym regionie. - Prognozowane są opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm - czytamy w komunikacie. W Poznaniu ostrzeżenie obowiązuje od 22.00 w poniedziałek do 15.00 we wtorek.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro