Reklama
Reklama

Koniec wakacji na Starym: będą między innymi motocykle, zabytkowe samochody i psy rasy Golden Retriever

fot. UM Poznań

Zapowiada się wiele atrakcji.

Na kiermaszu handlowym oprócz stałych wystawców, oferujących przedmioty artystyczne i rękodzielnicze, pojawili się też nowi. Można kupić np. książki i komiksy o tematyce historycznej, fantastycznej i satyrycznej, wiele przysmaków - jak sery zagrodowe czy zioła oraz przyprawy w doniczkach, a także sadzonki, byliny i cebulki.

Przygotowano też wiele innych atrakcji. Na najmłodszych czeka m.in. zdobienie twarzy i balonowe szaleństwo - każdy uczestnik zabawy będzie mógł zabrać ze sobą ulubione balonikowe zwierzątko. Z myślą o trochę starszych dzieciach przygotowano warsztaty upcyklingowe. W ramach zajęć będą mogły stworzyć samodzielnie np. pudełka na wakacyjne skarby. W programie znalazły się też pogadanki ze strażnikami miejskimi pt. "Bądź bezpieczny w drodze do szkoły" i pokaz bojowego wozu strażackiego - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Na płycie Starego Rynku można będzie zobaczyć również motocykle i zabytkowe samochody, w tym pojazdy militarne. Na rynku pojawią się także psy rasy Golden Retriever wraz ze swoimi właścicielami, którzy opowiedzą o radościach związanych z posiadaniem czworonoga w domu.

W ostatni weekend wakacji, na rynku coś dla siebie znajdą mali i duzi. Wydarzenie pod hasłem "Koniec wakacji na Starym" organizujemy po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że pomysł spodoba się poznaniakom i turystom. Kto wie, może impreza na stałe wpisze się w kalendarz poznańskich atrakcji - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Szczegóły tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro