Ten punkt trzeba szanować. Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1

W meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Jagiellonią Białystok.

Oba zespoły miały za sobą dwie porażki z rzędu i widać było, że chcą powalczyć o pełną pulę. Pierwsza połowa generalnie była wyrównana, choć na początku lepiej prezentowała się Warta. a pod koniec tej części gry do głosu częściej dochodzili gospodarze.

Warta mogła prowadzić w 8. minucie, ale po strzale Trałki świetnie interweniował Steinbors, a następnie piłkę wybił Tiru. Kilkaset sekund później szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy: po rzucie rożnym futbolówka trafiła do Augustyniaka, ten uderzył nogą z kilkunastu metrów, ale trafił w poprzeczkę.

Później niezłą okazję zmarnował jeszcze Corryn, Jagiellonia próbowała jeszcze przycisnąć w końcówce, ostatecznie jednak przed przerwą nie doczekaliśmy się bramek.

Znacznie więcej emocji, a przede wszystkim bramek przyniosła druga połowa. Zaczęło się od trafienia Kuzimskiego, który wykorzystał fatalny błąd Nasticia, minął Steinborsa i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki.

Goście odpowiedzieli błyskawicznie: Prikryl na prawej stronie przytomnie odegrał do Puerto, ten dośrodkował w okolice 7. metra, a Cernych strzałem głową pokonał Lisa.

Gol napędził gości. Jagiellonia prowadziła grę.rozgrywała piłkę, a Warta za nią biegała. Gospodarze grali po prostu słabo, z drugiej strony optyczna przewaga gości nie przekłada się na konkretne sytuacje, a jeśli już do nich doszli, to bez problemów interweniował Lis.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który z perspektywy Warty należy przyjąć z pokorą - druga połowa należała do gości, którzy oczywiście mieli problemy z kreowaniem sytuacji, ale generalnie prezentowali się lepiej. Zielonych uratowała niezła dyspozycja obrony, bo w ataku, szczególnie po przerwie, znów zaprezentowali się bardzo słabo.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Warta: Lis - Matuszewski (Kiełb 69'), Ivanov, Ławniczak, Grzesik, Rodriguez (Kiełb 69'), Kupczak, Czyżycki, Trałka (Kopczyński 77'), Corryn (Sopoćko 77'), Zrelak (Kuzimski 24').

Rezerwowi: Grobelny, Kiełb, Kieliba, Kuzimski, Kopczyński, Sangowski, Czyż, Burman, Sopoćko

Jagiellonia: Steinbors - Augustyn, Puerto, Tiru, Nastić, Pospisil, Romanczuk, Prikryl (Tabiś 85'), Struski (Mystkowski 85'), Imaz, Cernych (Trubeha 70').

Rezerwowi: Dziekoński, Mystkowski, Trubeha, Wojciechowski, Pazdan, Surzyn, Tabiś, Matus, Majsterek, Toporkiewicz.

87
W końcu akcja Warty, mocny strzał Kuzimskiego z kilku metrów, ale nie trafił w bramkę
85
Zmiany w Jagiellonii: Tabiś i Mystkowski za Prikryla i Struskiego
85
Warta od kilku minut nie stworzyła żadnej okazji
82
Ryzykowane zagranie Ławniczaka w stronę Lisa, na szczęście Imaz nie zdołał przejąć piłki
66
Akcja gości lewą stroną, piłka w pole karne Warty, dobrze ustawieni byli jednak obrońcy
55
Rzut wolny dla gości, dośrodkowanie i strzał, ale piłka opuściła boisko. Zacznie Lis
52
Zagranie na 7. metr w polu karnym Warty, tam był Cernych, który uderzył głową i nie dał Lisowi szans
51
Niestety, błyskawiczna odpowiedź gości
49
Fatalny błąd obrony gości, piłkę na linii pola karnego przejął Kuzimski, minął bramkarza i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki
45
Znów zamieszanie pod bramką Warty, dobre piąstkowanie Lisa wyjaśniło jednak sytuację
44
Spore zamieszanie pod bramką Warty, piłka przeleciała wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął akcji