Reklama
Reklama

166 km/h w terenie zabudowanym. Za kierownicą 25-latek

fot. policja

Policjanci z grupy Speed wyhamowali go w Sławinie na terenie powiatu ostrowskiego.

- Policjanci z drogówki, w tym z grupy Speed, każdego dnia sprawdzają z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach miasta i powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze są tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często nie stosują się do ograniczeń prędkości. W ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100km/h - wyjaśniają funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego.

W ostatnich dniach rekordzistę "wyhamowano" w Sławinie. Przed 20.00 pędził na ograniczeniu do 50 km/h aż 166 km/h. - Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych - dodają.

Nie był to jedyny "as", który jechał zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym. - Zatrzymany też został 26-latek z powiatu ostrzeszowskiego, który pędził alfą romeo blisko 130 km/h. Niewiele mniej miał 59-latek kierujący hyundaiem, mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126 km/h - kończą.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
16.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro