Reklama

Rozbito dwie grupy włamywaczy. Najmłodszy zatrzymany ma 17 lat

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Chodzieży rozbili dwie szajki włamywaczy.

Od kilku miesięcy tamtejsi funkcjonariusze otrzymywali sygnały o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem na terenie całego powiatu. W toku czynności okazało się, że dokonują ich dwie, niezależne od siebie grupy. Działania stróżów prawa doprowadziły do zatrzymania 9 osób.

Pierwsza grupa działała w okresie od maja do sierpnia. 4 osoby w wieku 26-32 lata dokonały szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatu chodzieskiego. - Mężczyźni ci włamywali się do altan, pomieszczeń gospodarczych, domków letniskowych, jak również dokonywali kradzieży z terenów prac budowlanych. Ich łupem padały najczęściej elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, piły spalinowe, jak również urządzenia budowlane. Łączna wartość strat opiewa na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać policjantom. Każdy z mężczyzn usłyszał po kilka zarzutów dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem w zależności od tego, który z nich brał udział w poszczególnych kradzieżach i włamaniach. Dodatkowo w miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności - relacjonowała asp. Karolina Smardz-Dymek.

Do drugiej sprawy zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku 17-20 lat. Dokonali oni włamań m.in. do sklepów spożywczych, pomieszczeń gospodarczych oraz placówki wychowawczej na terenie powiatu chodzieskiego.Mężczyźni kradli najczęściej elektronarzędzia, urządzenia budowlane, ale także artykuły spożywcze i wyroby tytoniowe. Suma oszacowanych strat wyniosła ponad 10 tysięcy złotych. Również i w tej sprawie policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy. Mężczyznom za popełnione przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro