Reklama
Reklama

Poznański zespół nie zagra na "Tęczowym weselu" w HAH-u. "Członkowi zespołu we śnie ukazał się Pan Jezus i zabronił mu grać dla nas"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Free-Photos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Free-Photos / pixabay.com

Historia podbija internet.

Na facebookowym profilu klubu HAH Poznań pojawił się w czwartek nietypowy wpis. - Robaczki, podczas piątkowego Tęczowego Wesela miał zagrać poznański zespół weselny Recover, ale niestety, choć byliśmy umówieni od miesiąca i zespół wiedział od początku, że jesteśmy LGBT+ i hetero-friendly, to na ostatniej prostej jednemu z członków zespołu we śnie ukazał się Pan Jezus i zabronił mu grać dla nas coverów Madonny - informują pracownicy klubu. - Musieliśmy znaleźć zastępstwo, więc ogłaszamy, że zamiast homofobicznego zespołu, z weselnymi hitami wystąpi przed Wami niezawodna Lady Brokat, a zabawy oczepinowe poprowadzą Weselne Wodzirejki House of Utopia: Temida 69, Lelita Petit oraz Aira - dodają.

Na "anonsie" się nie skończyło. Klub umieścił w poście screen maila wysłanego przez członka zespołu. Można w nim przeczytać, że autor jest "Chrześcijaninem i oddał życie Jezusowi". - Zagranie tej imprezy wprost kłóciłoby się z moimi wartościami - napisał.

Pracownicy klubu dopytali o jakie wartości chodzi i nie ukrywają, że odpowiedź ich "przerosła". Oto ona:

(...) My wiemy i wierzymy, że to co Bóg ustanowił dla nas - jest dla nas najlepsze. (Często ludzie przeinterpretowują biblię - np. W sprawach równości kobiet, ale to już zupełnie inny temat) My wiemy, że ludzie są wartościowi, ale rzeczy które robią - niekoniecznie są właściwe - i nam chodzi o te rzeczy, a nie o ludzi, którzy są cenni. A Biblia nam pokazuje nam jakie to rzeczy. (I Kor 6, 9 - 11 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was.

(...)

Kilka dni temu mięliśmy inną perspektywę, bo myśleliśmy że pojawiając się tam będziemy mogli komuś pomóc, ale to było naiwne. Opamiętaliśmy się... To nierealne... Z takiego położenia (grając na scenie) nie ma takiej możliwości. I nie możemy przyklaskiwać temu, że ludzie (których mamy kochać) robią rzeczy, które prowadzą ich na śmierć.

(...)

Przepraszam z całego serca za tę sytuację. Pokutuję za to, i żałuje tego, że umówiłem się z Tobą, że zagramy, a nie możemy tego zrobić. Ale muszę wybrać mniejsze zło i odpowiedzialność wziąć na siebie. Wolę to niż wystąpić przeciwko mojemu Bogu, tylko dlatego, że w czas nie usłyszałem co Bóg ma mi do powiedzenia w tym temacie.

Czy chciałbyś, aby zespół Recover zagrał na Twoim weselu?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro