Reklama

Ulica na Jeżycach zmieni się nie do poznania

fot. ZDM
fot. ZDM

Już jesienią.

Konkretnie chodzi o odcinek ulicy Wawrzyniaka pomiędzy Szamarzewskiego i Słowackiego. - Zmiany obejmują remont chodnika i nawierzchni jezdni, wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz ustawienie donic z drzewami. Dzięki nim poprawi się komfort i bezpieczeństwo, szczególnie wśród pieszych, parkowanie zostanie uporządkowane, a ulica zyska na estetyce - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najpierw nowy wygląd zyska chodnik, następnie jezdnia. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie tu nowej organizacji ruchu. - Parkowanie będzie dozwolone na miejscach równoległych po obu stronach jezdni (obecnie zaparkować można tylko po zachodniej stronie ulicy). Postój zostanie też uporządkowany. Wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ulica Wawrzyniaka pozostanie jednokierunkowa - auta będą mogły poruszać się od ul. Szamarzewskiego w stronę ul. Słowackiego - dodaje. Ostatnim etapem będzie pojawienie się tutaj zieleni. Zaplanowano posadzenie 11 drzew w donicach.

- Prace na ul. Wawrzyniaka będą realizowane jesienią. Remont chodnika rozpocznie się we wrześniu i powinien zakończyć się do połowy października. Wymiana nawierzchni, zmiana organizacji ruchu i roboty w zakresie zieleni planowane są na listopad i grudzień. Jeżeli jednak pogoda pod koniec roku będzie niekorzystna dla realizacji prac, donice z zielenią będą mogły pojawić się dopiero wiosną przyszłego roku - zaznacza ZDM.

Całość będzie kosztować 1,1 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
84.53 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro