Reklama
Reklama

Nie żyje rektor - senior Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Ryszard Domański

fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Zmarł 24 sierpnia w wieku 93 lat.

O śmierci naukowca informuje uczelnia. - Długoletni, wielce zasłużony nauczyciel akademicki, dyrektor Instytutu Gospodarki Przestrzennej w latach 1977−1993, kierownik Katedry Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej w latach 1993−1999, rektor UEP w latach 1969−1979 - czytamy w nekrologu.

Profesor Ryszard Dominik Domański ma na swoim koncie wiele wyróżnień - Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Medal Złoty Za Długoletnią Służbę, Medal Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Szkolnictwa Wyższego i Polskiej Akademii Nauk, statuetkę Złotego Hipolita wraz z tytułem Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej.

Był doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego, a także członkiem PAN czy Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Nie sposób wymienić wszystkie funkcje, które pełnił. - W Zmarłym Uczelnia straciła jednego z najzacniejszych członków społeczności akademickiej, wybitnego człowieka, którego wkład w rozwój Uczelni trudno przecenić, budzącego podziw i szacunek naukowca, dydaktyka i społecznika - zaznaczają pracownicy uniwersytetu.

Informacja o dacie i miejscu pogrzebu nie została jeszcze podana.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro