Reklama
Reklama

Nie żyje rektor - senior Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Ryszard Domański

fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Zmarł 24 sierpnia w wieku 93 lat.

O śmierci naukowca informuje uczelnia. - Długoletni, wielce zasłużony nauczyciel akademicki, dyrektor Instytutu Gospodarki Przestrzennej w latach 1977−1993, kierownik Katedry Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej w latach 1993−1999, rektor UEP w latach 1969−1979 - czytamy w nekrologu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Profesor Ryszard Dominik Domański ma na swoim koncie wiele wyróżnień - Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Medal Złoty Za Długoletnią Służbę, Medal Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Szkolnictwa Wyższego i Polskiej Akademii Nauk, statuetkę Złotego Hipolita wraz z tytułem Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej.

Był doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego, a także członkiem PAN czy Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Nie sposób wymienić wszystkie funkcje, które pełnił. - W Zmarłym Uczelnia straciła jednego z najzacniejszych członków społeczności akademickiej, wybitnego człowieka, którego wkład w rozwój Uczelni trudno przecenić, budzącego podziw i szacunek naukowca, dydaktyka i społecznika - zaznaczają pracownicy uniwersytetu.

Informacja o dacie i miejscu pogrzebu nie została jeszcze podana.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
61.13 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro