Reklama

W Poznaniu oficjalnie otwarto nowe Rodzinne Ogródki Działkowe

fot. PIM
fot. PIM

Na Głuszynie.

Oficjalne otwarcie nowego ROD na Głuszynie odbyło się w środowe popołudnie. - Nowe ogródki na Głuszynie powstały przede wszystkim z myślą o osobach, które utraciły ogródek w innych lokalizacjach na terenie Poznania. Chodzi między innymi o sytuację z ROD Bogdanka czy ROD Zjednoczeni. Działkowcy z tych likwidowanych ogrodów, którzy wyrazili chęć otrzymania ogródka w innej lokalizacji, przeniosą się na Głuszynę - mówił nam w maju Zdzisław Śliwa, prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Na terenie nowego ROD powstało 75 działek, ale miasto chce, by docelowo znalazło się ich tu więcej. Ogródki działkowe zajmują 46 tysięcy metrów kwadratowych przy ulicy Przy Lotnisku. Inwestycja kosztowała prawie 7 mln złotych. 75 działek ma powierzchnię od 300 do 500 m2 każda. Jest tu dom działkowca, parking, sanitariat i infrastruktura techniczna. Powstał też plac zabaw dla dzieci. Obecnie pierwsi działkowcy zaczynają nasadzenia, wkrótce chcą też zacząć stawiać swoje altanki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro