Reklama
Reklama

W Poznaniu oficjalnie otwarto nowe Rodzinne Ogródki Działkowe

fot. PIM
fot. PIM

Na Głuszynie.

Oficjalne otwarcie nowego ROD na Głuszynie odbyło się w środowe popołudnie. - Nowe ogródki na Głuszynie powstały przede wszystkim z myślą o osobach, które utraciły ogródek w innych lokalizacjach na terenie Poznania. Chodzi między innymi o sytuację z ROD Bogdanka czy ROD Zjednoczeni. Działkowcy z tych likwidowanych ogrodów, którzy wyrazili chęć otrzymania ogródka w innej lokalizacji, przeniosą się na Głuszynę - mówił nam w maju Zdzisław Śliwa, prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na terenie nowego ROD powstało 75 działek, ale miasto chce, by docelowo znalazło się ich tu więcej. Ogródki działkowe zajmują 46 tysięcy metrów kwadratowych przy ulicy Przy Lotnisku. Inwestycja kosztowała prawie 7 mln złotych. 75 działek ma powierzchnię od 300 do 500 m2 każda. Jest tu dom działkowca, parking, sanitariat i infrastruktura techniczna. Powstał też plac zabaw dla dzieci. Obecnie pierwsi działkowcy zaczynają nasadzenia, wkrótce chcą też zacząć stawiać swoje altanki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro