Reklama
Reklama

Poznaniak skończył 100 lat!

fot. SM Osiedle Młodych

Dostał specjalne życzenia od Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych.

Pan Edmund od 8 lat mieszka na osiedlu Tysiąclecia na Ratajach. 23 sierpnia skończył okrągłe 100 lat. - Energia, uśmiech, pogoda ducha to słowa, które najdoskonalej opiszą naszego bohatera. Zaangażowanie oraz szczegóły, z którymi przytaczał kolejne historie i anegdoty świadczą o ogromnej chęci życia - wyjaśniają pracownicy spółdzielni, którzy spotkali się z solenizantem.

Historia poznaniaka jest długa i niezwykle interesująca. Urodził się w 1921 roku. Najpierw mieszkał na Naramowicach, następnie na Jeżycach, a teraz na Ratajach, gdzie mieszka z córką i zięciem. - Na ścianach Jego pokoju można znaleźć drzewo genealogiczne rodziny oraz liczne czarno-białe zdjęcia m.in. z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. To wspaniała pamiątka oraz lekcja historii dla wnuków, prawnuków i praprawnuków. Wycieczki do Egiptu, Izraela, Włoch czy Niemiec wspomina z wielkim sentymentem, bo podróże są Jego wielka pasją - dodają.

Pracował jako stolarz - modelarz. Działał w Polskim Towarzystwie Gimnastycznym Sokół. W rozmowie zdradził tez, że w młodości trafił do obozu pracy przymusowej w rejonie Obornik, co odcisnęło na panu Edmundzie duże piętno.

- Tak długie życie jest skarbnicą wiedzy dla wielu generacji Polaków oraz mieszkańców Poznania i Rataj. Pana wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dobrem. Wierzymy, że młodsze pokolenia zechcą czerpać z niego jak najwięcej. Jest nam tym bardziej miło i czujemy się zaszczyceni, że jest Pan mieszkańcem naszej Spółdzielni - to fragment życzeń przekazanych Panu Edmundowi przez Zarząd Spółdzielni.

Przyłączamy się do życzeń i życzymy panu Edmundowi kolejnych lat w zdrowiu!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro