Reklama
Reklama

W poznańskim schronisku przebywa już kilkaset zwierząt. Teraz placówka poszukuje wolontariuszy

fot. UMP
fot. UMP

Pod koniec lipca ok. 200 kotów i ponad 100 psów zmieniło swój adres zamieszkania, przenosząc się z ul. Bukowskiej na ul. Kobylepole. Zwierzęta mogą teraz oczekiwać na adopcję w znacznie bardziej komfortowych warunkach, jednak nie poradzą sobie bez opiekunów i wolontariuszy.

Właśnie osób chcących pomóc w opiece poszukuje placówka. - Wolontariusze wyprowadzają psy na spacery oraz resocjalizują i socjalizują psy czy koty. Ponadto bardzo chcielibyśmy, aby pomagali nam w czynnościach związanych z funkcjonowaniem schroniska wiążącymi się również z dbaniem o czystość i porządek na jego terenie - tłumaczy Katarzyna Frąckowiak, pracownik schroniska.

Kandydaci na wolontariuszy muszą być pełnoletni. W mailu wysłanym na adres [email protected] należy zamieścić opis swoich doświadczeń w opiece nad psami i kotami, podać trzy powody, dla których chcą zostać wolontariuszem, a także wyjaśnić, jak rozumie pomoc oferowaną przez siebie w schronisku.

Na pewno przydałby się też w schronisku ktoś do odbierania telefonów. Po publikacji na naszym portalu informacji o poszukiwaniu opiekuna dla psa 'Żabka', podany w ogłoszeniu telefon pozostawał trwale bez odpowiedzi (mamy informację o co najmniej 8 próbach połączenia), przez co takie ogłoszenia tracą sens.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro