Reklama

W poznańskim schronisku przebywa już kilkaset zwierząt. Teraz placówka poszukuje wolontariuszy

fot. UMP
fot. UMP

Pod koniec lipca ok. 200 kotów i ponad 100 psów zmieniło swój adres zamieszkania, przenosząc się z ul. Bukowskiej na ul. Kobylepole. Zwierzęta mogą teraz oczekiwać na adopcję w znacznie bardziej komfortowych warunkach, jednak nie poradzą sobie bez opiekunów i wolontariuszy.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Właśnie osób chcących pomóc w opiece poszukuje placówka. - Wolontariusze wyprowadzają psy na spacery oraz resocjalizują i socjalizują psy czy koty. Ponadto bardzo chcielibyśmy, aby pomagali nam w czynnościach związanych z funkcjonowaniem schroniska wiążącymi się również z dbaniem o czystość i porządek na jego terenie - tłumaczy Katarzyna Frąckowiak, pracownik schroniska.

Kandydaci na wolontariuszy muszą być pełnoletni. W mailu wysłanym na adres [email protected] należy zamieścić opis swoich doświadczeń w opiece nad psami i kotami, podać trzy powody, dla których chcą zostać wolontariuszem, a także wyjaśnić, jak rozumie pomoc oferowaną przez siebie w schronisku.

Na pewno przydałby się też w schronisku ktoś do odbierania telefonów. Po publikacji na naszym portalu informacji o poszukiwaniu opiekuna dla psa 'Żabka', podany w ogłoszeniu telefon pozostawał trwale bez odpowiedzi (mamy informację o co najmniej 8 próbach połączenia), przez co takie ogłoszenia tracą sens.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro