Reklama
Reklama

Minister Niedzielski podał informacje o obostrzeniach. Strefy żółte i czerwone na poziomie powiatów

fot. Krystian Maj/KPRM

We wtorek z dziennikarzami spotkał się Adam Niedzielski.

Jak informuje serwis polsatnews.pl, minister zdrowia opowiadał m.in. o planach dotyczących scenariuszy działania podczas czwartej fali pandemii. Zastrzegł, że nie są to jeszcze oficjalne ustalenia, podał jednak kilka szczegółów.

Przede wszystkim ewentualne obostrzenia będą wprowadzane na poziomie powiatów, a nie województw. Wpływ ma na to m.in. poziom wyszczepienia, który w powiatach miejskich jest generalnie wyższy niż w wiejskich. Pod uwagę będzie brana też liczba zakażeń i liczba hospitalizacji.

Progi wprowadzenia obostrzeń, oparte na liczbie zakażeń, będą wyższe niż poprzednio. - Z punktu widzenia kryteriów hospitalizacji, które jest głównym wskaźnikiem, jakiego pilnowaliśmy w czasie pandemii, będziemy chcieli podnieść te progi - na razie wstępnie - co najmniej dwukrotnie. Zamiast sześciu będzie 12 zakażeń na 10 tys. mieszkańców (dla strefy żółtej - red.), a zamiast 12 będzie 24 zachorowania na 10 tysięcy mieszkańców (dla strefy czerwonej - red.) - zapowiedział minister Niedzielski, cytowany przez polsatnews.pl.

Na razie nie wiadomo jakie dokładnie obostrzenia miałyby objąć poszczególne strefy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro