Reklama
Reklama

Jest decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsce

Obwodnica Kępna | fot. GDDKiA

Chodzi o odcinek na południu regionu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że uzyskała decyzję środowiskową dla odcinka drogi ekspresowej S11 w rejonie Kępna. - Wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Opolu decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (tzw. decyzja środowiskowa) zatwierdza wybór wariantu przebiegu drogi. Różne warianty były przedmiotem analiz w ramach prowadzonego przez GDDKiA Studium techniczno-ekonomiczno- środowiskowego - wyjaśnia GDDKiA.

Nowy odcinek będzie mieć prawie 46 kilometrów długości, z czego około 12 kilometrów będzie przebiegać przez Wielkopolskę - od oddanej do ruchu w tym miesiącu obwodnicy Kępna w stronę województwa łódzkiego. - Kolejna, niemal 3-kilometrowa część trasy, zlokalizowana będzie na terenie woj. łódzkiego. 31 km drogi przebiegać będzie na terenie woj. opolskiego, przez gminy Byczyna, Kluczbork i Lasowice Wielkie. Koniec tego odcinka połączy się z realizowaną obecnie obwodnicą Olesna - dodaje.

Inwestycja przewiduje budowę czterech węzłów drogowych: Siemanice, Byczyna, Kluczbork Północ oraz Kluczbork Południe. - Za węzłem Kluczbork Północ planowana jest lokalizacja pary Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii II. W rejonie tego węzła planowana jest również budowa Obwodu Utrzymania Drogi. Zaplanowano także budowę kilkudziesięciu obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt.

Nie wskazano, kiedy inwestycja mogłaby się rozpocząć. - Wydana decyzja środowiskowa stanowi bardzo istotny krok w procesie przygotowania tego zadania do realizacji - zauważono.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro